Budafok-Tétény Online
közösségi szolgáltató portál
2012. február 4-e, szombat, Ráhel, Csenge napja van, ez az év 5. hete.
Várható időjárás ma délután: havazás, -9°C, holnap délelőtt: havazás, -12°C.
Az alábbi írás az archívumban van. A benne olvashatók elavultak lehetnek.
A Polgármesteri Hivatalhoz érkezett jelzések szerint egyre több fiatal, fajtatiszta kutya tűnik el rejtélyes körülmények közt a kerületben.
A kutyalopás, mint országosan megjelent, aggasztó jelenség hátterében legtöbbször anyagi célú haszonszerzés áll. A tolvajok főleg a fajtatiszta ebeket részesítik előnyben, de nem ritka, hogy a nyomravezetői díj miatt csalják el otthonról az állatokat. Az eltulajdonított nagy értékű, fajtatiszta ebeket jobb esetben külföldön adják el új gazdáknak, rosszabb esetben felhasználják ezeket a négylábúakat kutyaviadalokra, áldozati, vagy kiképző állatoknak.
Kutya ellopása esetén kétféle eljárás indulhat: amennyiben a tulajdonos nyilatkozata szerint az állat értéke a 20 000 forintos szabálysértési értékhatárt meghaladja, a rendőrség nyomozást indít.
Ugyancsak nyomozás indul, ha a kutya értéke a 20 000 forintot nem éri el, de valamilyen körülmény (pl. erőszak alkalmazása) bűncselekménnyé minősíti a tettet. Minden más esetben szabálysértési eljárás indul (kerületünkben a Budapest Főváros XI. kerület Újbuda Önkormányzata Polgármesteri Hivatal Hatósági Igazgatóság Igazgatási és Szabálysértési Osztály, Szabálysértési Csoport, mint XI. és XXII. kerületi I. fokú szabálysértési hatóság az illetékes).
Néhány jó tanács kedvenceink védelme érdekében
- Ne engedjük felügyelet nélkül, közterületen (kivétel kutyafuttatásra kijelölt helyek) szabadon szaladgálni kedvenceiket (ezt a helyi állattartási rendelet is előírja). A gazdától távol kószáló állat könnyű préda lehet a tolvajoknak.
- Kutyánkba elhelyeztethetünk egyedi megjelölése érdekében chipet, így az egyed azonosító adatai bekerülnek a Magyar Állatorvosi Kamara kisállat nyilvántartó rendszerébe (petvetdata), azonosítása gyorsan lehetővé válik.
- Kertben tartott kutyák esetén nagyon fontos a megfelelő kapuzár, hiszen, ha a kerítésen benyúlva is ki lehet nyitni az ajtót, akkor észrevétlenül elvihetik kedvencünket.
- Ha nem tartózkodik otthon senki, biztonságos lehet kedvencünket ideiglenesen kennelbe zárni.
- Meggondolandó, hogy vásárlás ideje alatt a bolt előtt hagyjuk-e az ebet.
2010. július 28.
© Budafok-Tétény, Budapest XXII. kerület Önkormányzata
Polgármesteri Hivatal: 1221 Budapest, Városház tér 11. Tel.: *229-2611, fax: 229-2697, e-mail: onkormanyzat@bp22.hu
Honlapszerkesztő: Papp Tibor, e-mail: szerk@bp22.hu, tel.: 06-30-602-0122
Hirdetés
Apróhirdetések
Önkormányzati hírek
- Gyógyításnak álcázott szépészet
- Védekezés a hideg ellen
- A GKU-078 forgalmi rendszámú gépjármű ügye
- Képviselő-testületi ülés
- Veszélyes is lehet a jég!
- A Csöpi Borozó zajkibocsátási határértékének megállapítása
- Kisgyermeknevelő
- Pedagógus-díszoklevelek
- Véleményezhető a KÉSZ módosítása
- A Ringló Söröző zajkibocsátási határértékének megállapítása
- Az okmányirodai ügyeket érintő fontosabb változások
- Polgármesteri titkár
Bérelhető pince

Bérbevételre kínálunk a Kossuth Lajos utcában egy 350 négyzetméter alapterületű pincét.
Árverésen eladó kivett beépítetlen terület

Február 7-ei nyilvános árverésünkön értékesítjük az Angeli utcában lévő 7155 négyzetméteres kivett beépítetlen területet.
Bérelhető épület és telek

Bérbevételre kínálunk a Tompa utcában egy 126 négyzetméter alapterületű, nem lakás céljára szolgáló épületet és egy hozzá tartozó, 510 négyzetméter alapterületű telket.
Legújabb pályázatok
- Szeretnél EuroDesk helyi partner lenni a Közép-magyarországi régióban?
- Innomax díj
- Zalaegerszegi országos faműves konferencia és pályázat
- Indul a Szépzöld.hu és a Gulliver Játék Rajz- és Építőversenye!
- Múzeumok Mindenkinek Program - Múzeumok oktatási-képzési szerepének erősítése / TÁMOP-3.2.8.B-12/1
- Pedagógus-továbbképzések kedvezményesen
- Pályázat szakmai kurzusok vezetésére
- Picinkék szülei önfoglalkoztatóvá válnak
- Magyar kézműves remek X.
- Legjobb Önkormányzati Gyakorlatok







